Skip to content

Sun republic

Saulkrasti pēc nozīmes ir otrā kūrorta pilsēta Latvijā, kurā ir atbilstoši dabas un klimatiskie resursi (plašas pludmales, skuju koki, jūras gaiss, interesantas ainavas) un kas piedāvā lieliskas atpūtas iespējas. Pēdējo gadu laikā tūristu aktivitāte pilsētās ir samazinājusies, bet tam ir arī savas priekšrocības: nepiesārņotas pludmales, tīrs gaiss un ūdens, bet pats galvenais – klusums, kas ir tik vērtīgs mūsdienu ātrajā dzīvē.

Vislielākā Saulkrastu priekšrocība neapšaubāmi ir jūras krasts. Lai t…

lasīt vairāk

Saulkrasti pēc nozīmes ir otrā kūrorta pilsēta Latvijā, kurā ir atbilstoši dabas un klimatiskie resursi (plašas pludmales, skuju koki, jūras gaiss, interesantas ainavas) un kas piedāvā lieliskas atpūtas iespējas. Pēdējo gadu laikā tūristu aktivitāte pilsētās ir samazinājusies, bet tam ir arī savas priekšrocības: nepiesārņotas pludmales, tīrs gaiss un ūdens, bet pats galvenais – klusums, kas ir tik vērtīgs mūsdienu ātrajā dzīvē.

Vislielākā Saulkrastu priekšrocība neapšaubāmi ir jūras krasts. Lai to izmantotu pilnvērtīgi, pilsētas dome izstrādāja pludmaļu labiekārtošanas projektu, kura realizācija tika uzsākta jau 2005. gadā. Ik pēc 100 metriem ir izvietoti koka soli, atkritumu spaiņi. Ir uzstādītas ģērbtuves, ierīkots bērnu laukums ar šūpolēm dažādām atrakcijām. Speciālisti parūpējās, lai koka objekti lieliski iederētos vietējā ainavā.

Pludmalē ir uzstādītas vairākas portatīvās biotualetes, un tiek plānots arī uzbūvēt stacionārās tualetes. Tāpat pēc labiekārtošanas ir plānos uzbūvēt vismaz vienu glābšanas torni un glābšanas staciju. Sanitāro mezglu un dušu uzstādīšanai pludmalē ir nepieciešami lieli finansiālie līdzekļi, tādēļ pašvaldība plāno tos ieviest pakāpeniski.

Lielu Rīgas līča Vidzemes krasta piejūras daļu aizņem priežu meži un zemas kāpas. Lapu koku meži ir sastopami ziemeļaustrumu daļā.

Šīs vietas ir daudz mierīgākas, pievilcīgākas ar savu neatkārtojamo dabu un noslēpumainākas nekā Rīga un Jūrmala. Romantiski saulrieti, zila jūra, skaista pludmale ar baltām smiltīm.

Šīs pludmales ir fotomākslinieku, kinematogrāfistu un dzejnieku iecienītas plenēra vietas. Tā ir vienkārši gleznaina vieta atpūtai un spēku atjaunošanai.

Svaigs jodēts gaiss un maigs Baltijas klimats labvēlīgi iedarbojas uz imūno, nervu, sirds un asinsvadu sistēmu, ļauj cilvēkiem justies apmierinātiem un veseliem, jo saule dāvā gaismu un siltumu. Tāpēc daudzi jebkurā gadalaikā izvēlas atpūtu jūras piekrastē zaļajās meža zonās.

20. gadsimta septiņdesmito gadu sākumā divu kilometru attālumā no pašreizējā Sun Republic kompleksa Saulkrastu piepilsētas daļā, kas latviešu valodas tulkojumā tā arī saucas – „saules krasti”, notika intensīva ārstniecisko pansionātu, rehabilitācijas kompleksu, bērnu sporta un pionieru nometņu būvēšana.

Atpūtnieki – gan pieaugušie, gan bērni – turp brauca gandrīz no visām bijušās PSRS un NVA republikām. Piemēram, pionieru nometnē „Severonikeļa” ik gadu ieradās bērni no Mončegorskas, Murmanskas un citām NVA pilsētām, jo maigais Baltijas klimats bija nepieciešams visa organisma veselības uzturēšanai un imunitātes uzlabošanai.

Un tādās Vidzemes saules piekrastes labvēlīgās vietās var atnest retu, unikālu un ar vēsturiskām saknēm Sun Republic projekta atrašanās vietu. Citu vietu, kas būtu līdzīgas pēc savas atrašanās vietas visā Rīgas līča piekrastē, gandrīz nav palicis.

Turklāt, ja runājam par vēsturi, tad tieši garām šai pasakainajai vietai 1764. gadā brauca imperatore Katrīna II. Viņa bija apmetusies šajās vietās. Par to liecina gadsimtiem vecās liepas, kuras viņa iestādīja korteža sekošanas ceļā. Neapšaubāmi, ka 245 gadu laikā daudz kas ir mainījies, bet liepas aug aizvien priežu kāpu vidū un smaržo ar savu raksturīgo ziedēšanas smaržu.

Acīmredzot, ka šā iemesla dēļ pa ceļam no Rīgas uz Tallinu (14 kilometru attālumā no kompleksa) ir neliela omulīga mājiņa – Minhauzena muzejs. Pasaulē ir tikai divi muzeji, kas ir veltīti baronam Minhauzenam – Vācijā un Duntē. Šīs vietas vienmēr ir iecienītas iedzīvotājiem. Pagājušā gadā Minhauzena muzeju vien apmeklēja apmēram 55 000 cilvēku.

Priekšrocības

Vislielākā Saulkrastu priekšrocība neapšaubāmi ir jūras krasts, kas atrodas tikai 150 metru attālumā no kompleksa. Sun Republic ir viens no nedaudzajiem projektiem Latvijā, kas atrodas tik tuvu jūrai. Komplekss sastāv no septiņām mājām, no kuru logiem un terasēm paveras pārsteidzošs skats uz jūru, kas patiesi ir unikāls.

Ainavai ir deviņu metru kaskāde. Dienas laikā uz Sun Republic dzīvokļu terasēm var sauļoties, elpot priežu meža un svaiga jūras vēja smaržu, bet vakarā baudīt pārsteidzošus saulrietus.

Drosmīgi arhitektūras risinājumi.

Šī nav tipiska apbūve – katra ēka, katrs dzīvoklis, istaba ir individuāli veidoti. Ēku fasādes ir izveidotas no materiāla, kas atgādina smilšu krastu, izskalotu un lakstīgalu ligzdām rotātu. Takas un celiņi ir izlikti no aptēstām akmens flīzēm, starp kurām ir iestādītas zaļas sūnas, kas veido apbrīnojami pareizus ģeometriskus rotājumus. Teritorija ar pārsteidzošu reljefa ainavu ir kokiem bagāta. Te līdztekus gadsimtiem vecām priedēm blakus aug lieli ozoli un jauni ziedošie koki, blakus savvaļas zālei un ziediem ir izveidotas puķu dobes.

Mūsu gadsimta tehnoloģiskais progress ir lieliskā harmonijā ar dabu. Saules baterijas un kolektori sekmē visgudrāko enerģijas patērēšanu, palīdzot samazināt izdevumus.

Tādu vietu civilizācijas tuvumā tik tiešām ir ļoti maz. Jūras, upes ietekas un paugura kāpu kaimiņniecība kūrorta pilsētas centrā padara šo vietu par īstu dabas rezervātu ar priedēm un ar neatkārtojamu reljefa ainavu.

„Sava upe” kompleksa teritorijā padarīs laimīgus makšķerēšanas cienītājus. Neizbraucot no mājām, var gūt īstenu baudu, patstāvīgi noķerot sev vakariņas. Visas vasaras laikā Ķīšupē ar makšķeri labi ķeras asari, baltie sapali un raudas. Reti gadās noķert arī kādu ālantu, plaudi vai vimbu. Dažreiz vēlu vakarā vai agri no rīta var noķert zušus. No jūras zivīm upē ir noķeramas plekstes un mencas.

„Sava jūra”, līdz kurai vajag tikai pastiept roku – tas ir miljoniem cilvēku sapnis. Rīta kafija uz terases, klausoties krasta bangu skaņas, vakara vīna glāze, baudot saulrietu, skrējiens gar krasta līniju, ieelpojot tīru jodētu jūras gaisu, pludmales volejbols, saules vannas kāpās, paslēpjoties no ziņkārīgo acīm, plunčāšanās viļņos kā bērnībā… Tas viss tagad ir projektā Sun Republic.

Tur ir pat savi „kalni”, kas sniegs daudz prieka gan bērniem, gan arī vecākiem. Ziemā tiek izveidota slidotava un organizētas sacensības kamanu sportā. Vasarā, jūlijā un augustā – pauguros var salasīt sulīgas mellenes.

Aktuālie piedāvājumi šajā objektā

Pēc Jūsu meklēšanas kritērijiem netika atrasts neviens nekustamais īpašums

Izveidojiet savu pieprasījumu


Nekustamie īpašumi Jūrmalā | Sludinājumi Dalder.lv
Nekustamie īpašumi - pērk, pārdod, cenas - Sludinājumi MM.lv
 
Seko līdzi jaunumiem!
Cityreal.lv